نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

3 قطعه صوتی از 3 استاد در مدح مولا امیرالمومنین(ع)

سیدقاسم موسوی قهار، علی قصری و سیداحمد مراتب، سه پیشکسوت مدح و منقبت مولا علی علیه‌السلام هستند که دو نفر اول از دنیا کوچ کرده‌اند. این قطعات به مناسبت عید سعید غدیر تقدیم می‌شود.

3 قطعه صوتی از 3 استاد در مدح مولا امیرالمومنین(ع)

به گزارش خبرنگار مسجد و هیأت بررسی ناشران مختلف، سیدقاسم موسوی قهار، علی قصری و سیداحمد مراتب، سه پیشکسوت مدح و منقبت مولا علی علیه‌السلام هستند که دو نفر اول از دنیا کوچ کرده‌اند. آن‌ها که دیگر در میان ما نیستند، در زمره نوکران سیدالشهدا علیه‌السلام، لباس مداحی به تن داشتند و اگرچه موسوی قهار، یکی از بهترین دعاخوانان و مناجات‌خوانان رادیوی جمهوری اسلامی به شمار می‌آمد، اما او را به قاری و مداح می‌شناختند. علی قصری هم که کم‌تر از یک ماه پیش دار فانی را وداع گفت، ملبس به لباس ذاکری و ستایشگری اهل بیت علیهم‌السلام بود که شمه‌ای از زندگی هر کدام را خواهید خواند.

سیدقاسم موسوی قهار سیدقاسم موسوی قهار این مناجات‌خوان رادیو که همه مردم ایران با نوای دعای سحرش آشنا هستند، هفدهم آذر سال 1398 در حالی که مدت‌ها از بیماری رنج می‌برد، جان به جان‌بخش عالم تسلیم کرد. او هنگام فوت، فقط 71 سال داشت، اما در این عمر نه چندان بلند، منشأ خدمات بزرگی به جهان مدح و منقبت ائمه اطهار سلام‌الله علیها شد و تقریباً تمام ادعیه روز، دعاهای ماه مبارک رمضان، مناجات‌های مشهور و زیارات معروف را صوتی کرد. این‌جا هم یک قطعه صوتی از او خواهید شنید که سال‌ها پیش در مدح و وصف مولا علی علیه‌السلام خوانده و برای این شعر خود، سبک هندی را برگزیده است:  

دیدگاهتان را بنویسید