نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

نظم جدید جهان بدون حضور آمریکا رقم خواهد خورد

امام جمعه موقت بندر ماهشهر گفت: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، مردم دنیا خود را برای نظم جدید جهان آماده کنند؛ چرا که آمریکا ذره ذره آب می‌شود.

نظم جدید جهان بدون حضور آمریکا رقم خواهد خورد

به گزارش بررسی ناشران مختلف از بندر ماهشهر، حجت‌الاسلام سید نزار پورموسوی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نمازجمعه در مصلای بندر ماهشهر اظهار کرد: روابط غرب آسیا به سمت صلح پایدار حرکت می‌کند و ارتباط میان کشورها در حال بهبود یافتن است.

وی با بیان اینکه توافق اخیر ایران و عربستان به ثبات در امنیت منطقه کمک می‌کند، اضافه کرد:  باید یاد بگیریم که اگر می‌خواهیم مذاکره‌ای انجام دهیم، می‌بایست اینگونه با عزت و اقتدار به توافق برسیم که امیدواریم برکات این توافق را ببینیم.

امام جمعه موقت بندر ماهشهر در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه عنوان کرد: خداوند با بزرگواری با انسان مومن و مطیع برخورد می‌کند و نسبت به انسان عاصی و گناهکار نیز صبر خواهد کرد تا از گناه به بندگی و طاعت روی آورد.

وی در ادامه با اشاره به مراسمات افطاری ایام ماه مبارک رمضان گفت: در سفره‌های رمضانی اعتدال باید رعایت شود، این سفره‌ها نباید مجلل و تشریفاتی باشد و از اقشار مختلف مردم نیز در این سفره‌ها دعوت شود.

پورموسوی خاطرنشان کرد: بسیاری از اوقات دیده شده که پس از اتمام غذا، کسانی که سفره را جمع می‌کنند، غذاهای باقی مانده را در سفره می‌ریزند و سفره را نیز در سطل زباله قرار می‌دهند که این نمونه بارز اسراف است و کسانی که بر سفره نشسته‌اند در این مواقع موظف به انجام امر به معروف و نهی از منکر هستند.

وی تاکید کرد: از هیئت‌ها و مواکبی که زحمت می‌کشند و از جان و دل در شب‌های قدر مایه می‌گذارند تقاضا داریم معابر عمومی را مسدود نکنند زیرا امر مستحب نباید مانع از کار واجب مردم شود.

 امام جمعه موقت بندر ماهشهر تصریح کرد: مساجد، موکب‌ها و هیئت‌ها باید تلاش کنند منطقه مورد استفاده خود را از نظر نظافت، پاکیزه نگه دارند و پس از پایان مراسم، منطقه را پاکبانی کنند.

پورموسوی با اشاره به اهمیت شب‌های قدر اضافه کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید شب قدر از هزاران ماه بهتر است یعنی یک شب از یک عمر بهتر است. بنابراین علاوه بر حضور خودمان در مراسمات این شب‌های عزیز، سعی کنیم حداقل یک نفر را نیز با خود همراه کنیم.

وی به حملات وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به مسجد الاقصی و نوار غزه اشاره کرد و افزود: آیا مردم جهان این اخبار و صحنه‌های بسیار دردناک را نمی‌بینند؟ اما رزمندگان و مجاهدان فی سبیل‌الله جوابی در خور شان و قاطعانه از غزه و لبنان به وحشی‌گری صهیونیست‌ها را دادند و امیدواریم بیش از پیش شاهد این جواب‌های قاطعانه باشیم.

امام جمعه موقت بندر ماهشهر در پایان تصریح کرد: بنا به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، مردم دنیا خود را برای نظم جدید جهان آماده کنند؛ چرا که آمریکا ذره ذره آب می‌شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید