نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

ماه مبارک محرم شور دوباره‌ای به جان‌ها می‌اندازد

امام جمعه کرج گفت: فرارسیدن ماه محرم شور دوباره ای در جان‌ها می‌افتد و خیمه معرفت انسان سازی امام حسین (ع) برپا می‌شود، هرساله این خیمه که بر پا می‌شود، انسان سازی نیز آغاز می‌شود.

ماه مبارک محرم شور دوباره‌ای به جان‌ها می‌اندازد

به گزارش بررسی ناشران مختلف از کرج، آیت‌الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در دوازدهمین همایش سالانه هیات‌های استان البرز که روز پنجشنبه برگزار شد، ضمن تبریک ایام پر و برکت ماه ذی الحجه، گفت: حضرت آقا کلیات مباحث به هیات‌ها را فرموده اند که باید به آن توجه کرد و آن را عملیاتی نمود.

وی در ادامه افزود: در مقام عمل کوتاهی می‌کنیم وگرنه در محتوی چیزی کم نیست.

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه با فرارسیدن ماه محرم شور دوباره ای در جان ها می افتد و خیمه معرفت انسان سازی امام حسین (ع) برپا می‌شود، عنوان کرد: هرساله این خیمه که بر پا می‌شود، انسان سازی نیز آغاز می‌شود؛ نهضت امام حسین با ساخته شدن همین انسان‌ها مانا و ماندگار شده است.

وی با بیان اینکه کربلا از یک منظر یعنی مبارزه با ظلم و ستم، حق محوری، ایثار، دفاع از دین و مردم و ارزش‌ها، گفت: از منظر دیگر این است که ۱۴ قرن از این واقعه گذشته ولی هنوز انسان ها در تشعشعات حسینی (ع) و کربلا هدایت می‌شوند و برمی‌گردند.

حسینی همدانی اضافه کرد: در کربلا فقط چهره حر را می‌بینیم اما در طول تاریخ، واقعه کربلا انسان‌های فراوانی را متحول و مسلمان کرده؛ سوالی پیش می‌آید که چرا دوستی و محبت امام حسین(ع) سرد نمی‌شود و هرسال عمیق تر، پرشور تر و گسترده تر و بالنده تر از سال‌های گذشته می‌شود؟ 

وی گفت: عوامل مختلفی را می‌شود در پاسخ شمارش کرد یکی اینکه نهضت امام حسین به اراده خداست و بنای او بر مانا بودن این قصه است وقتی دقت کنیم می‌بینیم ریشه ماندگار بودن واقعه کربلا خود خداست.

امام جمعه کرج تصریح کرد: ریشه اینکه ما به امام حسین و نهضت حسینی علاقه داریم دعای پیغمبر به هنگام به دنیا آمدن امام حسین نیز برمیگردد؛ علاوه بر آن رهبری امام حسین نیز هست که میل به ایشان را بیشتر کرده، حضرت واقعه کربلا را در تمام مراحل قیام به کمک حضرت ابوالفضل، قاسم، سجاد و … با دقت و ریز بینانه رهبری کردند و تا لحظه آخر با تمام قوا تلاش کرده و صحنه را ترک نکردند.

وی افزود: ماندگاری نهضت حسینی عوامل دیگری نیز دارد، از مهمترین آن تبیین حضرت زینب و امام سجاد است.

وی گفت: متولیان و مدیران هیئات باید خط و ربط درست دهند؛ به خطیب و مداح و تمام عوامل یاد دهید که چگونه عمل کنند که وقتی ۱۰ روز تمام شد یک آدمی تربیت شود که دارای روحیه خدمت به مردم و جامعه باشد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ایمان و امید، خاطرنشان کرد: فعالیت در این محوریت باید از مهمترین اهداف ما باشد؛ هیات ترتیبی اتخاذ کنند که جلوه های امید در کربلا نشان داده شود؛ باید تقویت ایمان و امید در سراسر کشور هدف باشد.

وی گفت: در هیات از قرآن قافل نباشیم و قرآن در جمعیت خوانده شود هیچ جلسه ای بدون قرآن نباشد، جوانانی که خدمت هیات می‌رسند و در جلسات می‌آیند باید عمیقا با مسایل الهی اشنا شوند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید