نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

قانونگذار پارلمان اروپا: هنری کیسینجر جنایتکار جنگی بود

قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا پنجشنبه شب در خصوص «هنری کیسینجر» وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا گفت که او یک جنایتکار جنگی بود و در مرگ میلیون‌ها نفر نقش داشت.

قانونگذار پارلمان اروپا: هنری کیسینجر جنایتکار جنگی بود

به گزارش گروه بین‌الملل بررسی ناشران مختلف، قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا در خصوص «هنری کیسینجر» وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا که روز پنجشنبه درگذشت گفت که او یک جنایتکار جنگی بود و باعث مرگ میلیون‌ها نفر شد.

هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی پیشین ایالات متحده در ۱۰۰ سالگی در خانه خود در ایالت «کنتیکت» در  آمریکا درگذشت.

به گزارش منابع خبری، «میک والاس» قانونگذار ایرلندی پارلمان اروپا پنجشنبه شب در پستی در شبکه اجتماعی «ایکس» درخصوص «هنری کیسینجر»  وزیر خارجه سال‌های دور آمریکا نوشت: «کیسینجر یک جنایتکار جنگی بود که در نابودی زندگی میلیون‌ها نفر نقش داشت اما هرگز مورد بازخواست قرار نگرفت.»

وی در ادامه نوشت: «اکنون اتحادیه اروپا از رژیم اسرائیل که در حال ارتکاب جنایات جنگی بی پایان علیه فلسطینی‌ها هستند حمایت بی قید و شرط خود را ارائه می‌دهد .آنها باید پاسخگو باشند.»

این دیپلمات آمریکایی در دهه هفتاد میلادی در بحبوحه جنگ سرد در بسیاری از رویدادهای مهم جهانی در حالی که به عنوان مشاور امنیت ملی و وزیر خارجه در دولت جمهوری‌خواه «ریچارد نیکسون» فعالیت می‌کرد، نقش داشت.

جایزه صلح نوبل که در سال ۱۹۷۳ به او اعطا شد، به یکی از بحث‌برانگیزترین جایزه‌ها تبدیل شد و دو عضو کمیته نوبل به دلیل این انتخاب استعفا کردند زیرا سوالاتی درباره بمباران مخفی کامبوج توسط ایالات متحده مطرح شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید