نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

صادق خلخالی: امیدواریم کسی به دست ما اعدام نشود

قاچاقچیان را می‌گیریم و هیچ‌گونه رحمی به آن‌ها نمی‌کنیم. البته ما قصد نداریم در این رابطه کسی را اعدام کنیم و امیدواریم در این جریانات کسی به دست ما اعدام نشود. اما اگر ملاحظه کردیم که باز قاچاقچیان دست به همان کارهای قبلی می‌زنند، ما ناچاریم تصمیمات شدیدی بگیریم.

صادق خلخالی: امیدواریم کسی به دست ما اعدام نشود

به گزارش بررسی ناشران مختلف، صادق خلخالی که از ۲۴ بهمن ۱۳۵۷ تا اسفند ۵۸ حاکم شرع و رئیس دادگاه‌های انقلاب اسلامی بود و بسیاری از سران رژیم پهلوی به حکم او تیرباران شدند در اردیبهشت ۱۳۵۹ به حکم ابوالحسن بنی‌صدر رئیس‌جمهور وقت سرپرست کمیته‌ی مبارزه با مواد مخدر شد. خبرگزاری پارس به همین مناسبت گفت‌وگوی کوتاهی با او انجام داد. در ابتدای این گفت‌وگو که روز یک‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ۵۹ در روزنامه‌ی اطلاعات بازنشر شد از صادق خلخالی نه با پیشوند «آیت‌الله» که به عنوان «حجت‌الاسلام» یاد شد:

حجت‌الاسلام شیخ صادق خلخالی حاکم شرع که طی حکمی از سوی دکتر ابوالحسن بنی‌صدر رئیس‌جمهوری، مامور مبارزه با مواد مخدر و تعقیب قاچاقچیان شده است به خبرگزاری پارس گفت:

ان‌شاءالله برای ریشه‌کن کردن مواد مخدر قاطعانه با آن مبارزه خواهیم کرد. قاچاقچیان را می‌گیریم و هیچ‌گونه رحمی به آن‌ها نمی‌کنیم. البته ما قصد نداریم در این رابطه کسی را اعدام کنیم و امیدواریم در این جریانات کسی به دست ما اعدام نشود. اما اگر ملاحظه کردیم که باز قاچاقچیان دست به همان کارهای قبلی می‌زنند، ما ناچاریم تصمیمات شدیدی بگیریم چون این خواست همه‌ی ملت ایران است و به همین جهت آن‌ها را تحت پیگرد قرار می‌دهیم و در هر مقامی که باشند، این‌ها باید بدانند و بفهمند که این مسئله یک مسئله‌ی مسامحه‌بردار نیست و ما برای محو کامل مواد مخدر هیچ‌گونه رحمی نخواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید