نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

خسارت ناشی از حضور خرس قهوه ای در باغ‌های مرودشت ارزیابی شد

رئیس اداره حفاظت محیط زبست مرودشت گفت : کارشناسان محیط زیست این شهرستان برای ارزیابی خسارت ناشی از حضور خرس قهوه ای در باغ‌های منطقه شکارممنوع کوه خرسی، بازدیدهایی میدانی انجام دادند.

خسارت ناشی از حضور خرس قهوه ای در باغ‌های مرودشت ارزیابی شد

به گزارش بررسی ناشران مختلف از مرودشت، حسنی با بیان اینکه گزارشهایی از باغداران مبنی بر آسیب حیات وحش به درختان باغی دریافت شده است، افزود: به صورت میدانی از باغات روستای حاجی آباد و دشتک بازدید به عمل آمد و خسارت های وارد شده به این باغات ارزیابی شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زبست شهرستان مرودشت بیان کرد: با توجه به فصل گرما و نیاز تامین آب و غذا تعدادی از خرسهای قهوه ای از ارتفاعات به سمت باغات و مزارع روستاها  حرکت کرده و در اثر استفاده از محصولات باغی، به تعدادی از باغات خسارت زده‌اند که با حضور مالکین این خسارت ها ارزیابی شد.

حسنی با اشاره به اینکه  این خسارت ها از طریق بیمه محصولات کشاورزی جبران می شود اضافه کرد: گونه خرس قهوه ای از گونه های شاخص و تحت حمایت می باشد که نیاز به حفاظت مشارکتی بیشتری دارد ، خواست ما از باغداران و کشاورزان این است که در صورت بروز چنین حوادثی از وارد شدن آسیب به خرس ها بپرهیزند و موارد را به اداره حفاظت محیط زیست مرودشت اطلاع دهند.

وی با تاکید بر اینکه گونه خرس قهوه ای در معرض خطر انقراض قرار دارد از خویشتنداری کشاورزان و باغداران و برخورد رافت آمیز با گونه های حیات وحش قدردانی کرد.

 شایان ذکر است روستاهای حاجی آباد ودشتک به عنوان کانون حضور خرس قهوه ای در شهرستان مرودشت شناخته شده است. انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید