نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

حمله تروریستی ناموفق در بلغارستان، دادستان کل جان سالم بدر برد

منابع رسانه‌ای از حمله تروریستی ناموفق در ترور دادستان کل بلغارستان خبر دادند.

حمله تروریستی ناموفق در بلغارستان، دادستان کل جان سالم بدر برد

به گزارش گروه بین‌الملل بررسی ناشران مختلف، منابع رسانه‌ای دوشنبه شب به وقت تهران از تلاش نافرجام ترور دادستان کل بلغارستان خبر دادند.

به گزارش منابع خبری، تلاش برای ترور «ایوان گشف» دادستان کل بلغارستان در جاده بین «صوفیه» و «ساموکوف» حوالی ساعت ۱۱:۴۵ صبح دوشنبه به وقت محلی رخ داد.

تلویزیون دولتی بلغارستان گزارش کرد که دادستان کل قرار بود به ترکیه سفر کند. وی قبل ترک کشور تصمیم گرفت برای دیدار با دادستان‌های جوان به منطقه ساموکوف برود.

«پتار تودوروف» از مقامات وزارت کشور بلغارستان در نشست خبری گفت که در این حادثه به کسی آسیب نرسیده و تحقیقاتی در این زمینه در حال انجام است. قرار است «گالاب دونف» نخست وزیر بلغارستان فردا سه شنبه با وزیر کشور در این زمینه دیدار کند.

 

برخی منابع خبری مدعی شدند یک ماده منفجره در مقابل یکی از خودروهای حامل دادستان کل بلغارستان منفجر شد. این منابع اعلام کردند که مواد منفجره از راه دور فعال شد.

«بوریسلاو سارافوف» معاون دادستان کل گفت که دادستان کل و خانواده‌اش هدف یک اقدام تروریستی قرار گرفتند. او گفت که این حادثه ارعاب نبود، بلکه یک ترور بود. به گفته وی، ترکش بمب دهانه‌ای به قطر سه متر در مسیر ایجاد کرده است.

این مقام ارشد بلغارستان افزود: «دولت نمی‌تواند اجازه چنین حوادثی را بدهد. این حمله به دولت است. این پیامی را به شرکای اروپایی می‌فرستد که بلغارستان نمی‌تواند از نهادهای خود محافظت کند.»

این گزارش حاکیست، هنوز هیچ فرد و گروهی مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده نگرفته است.

پایان پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید