نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

جنجالی های هفته| شکایت فوتبالیست ها از فیفا و غیرممکن بودن بایگانی شدن پیراهن مسی

در اتفاقات جنجالی این هفته جهان ورزش هم شاهد خبر عجیب احتمال شکایت فوتبالیست ها از فیفا بودیم و هم غیر ممکن بودن بایگانی شدن پیراهن مسی! پرسپولیس و استقلال هم خریدار پیدا کردند.

جنجالی های هفته| شکایت فوتبالیست ها از فیفا و غیرممکن بودن بایگانی شدن پیراهن مسی

به گزارش خبرنگار ورزشی بررسی ناشران مختلف، اتفاقات جنجالی این هفته جهان ورزش را مرور می کنیم: لغو مسابقات بدن‌سازی تهران به خاطر نوع پوشش! با دستور رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، تمامی مسابقات استان تهران تا اطلاع ثانوی لغو شد. شنیده‌ها حاکی از آن است دلیل اصلی لغو این رقابت‌ها، شکل برگزاری مسابقات فیتنس مدل بوده که در برخی حوزه‌های تهران برگزار شده، ولی مشکل از آن جایی شروع می‌شود که مسئولین هیئت تهران در مدل برگزاری این رقابت‌ها با مسئولین فیتنس فدراسیون اختلاف نظر داشتند. هیئت تهران رقابت‌های فیت مدل را طبق استاندارد‌های IFBB، به این شکل برگزار کرد که ورزشکاران بدون پیراهن، و با کت و شلوار جین روی صحنه حاضر می‌شوند، اما کمیته فیتنس ایران این رقابت را با کت و شلوار پارچه‌ای و با پیراهن قبول دارد! بازداشت  قهرمان سابق جهان به اتهام قتل همسر  روهان دنیس، قهرمان اسبق دوچرخه‌سواری جهان در ارتباط با مرگ همسرش، ملیسا هاسکینز، دوچرخه‌سوار المپیکی، که پس از تصادف در آدلاید جان خود را از دست داد، متهم شده است.

رسانه‌های استرالیایی می‌گویند دنیس به دلیل رانندگی خطرناک، به خطر انداختن زندگی و رانندگی بدون مراقبت‌های لازم متهم شده است. گزارش‌ها می‌گویند که او برای حضور در دادگاه آدلاید در ماه مارس وثیقه گذاشته شده است. هاسکینز 32 ساله در المپیک لندن و ریودوژانیرو برای استرالیا شرکت کرد. پلیس آدلاید جنوبی اعلام کرد که در پی گزارش‌هایی که یک زن با یک وسیله نقلیه برخورد کرده است، عصر شنبه به آدرسی در مدیندی، حومه آدلاید، فراخوانده شد. پلیس گفت این زن که بعداً به نام هاسکینز شناخته شد، پس از انتقال به بیمارستان رویال آدلاید و به دلیل جراحات جدی، جان باخت. دنیس در مسابقات جهانی 2010 و 2011 در مسابقات تعقیبی تیمی مدال طلا گرفت و در سال های 2018 و 2019 قهرمان تایم تریل جهان شد. او در بازی‌های المپیک 2012 لندن در ماده تعقیبی تیمی نقره و در بازی های 2020 توکیو در تایم تریل جاده برنز گرفت. او همچنین برنده مرحله تور دو فرانس، ژیرو دیتالیا و وولتا اسپانیایی است. این رکابزن سال گذشته از دوچرخه سواری بازنشسته شد. او و هاسکینز در سال 2018 ازدواج کرده بودند. سازمان خصوصی سازی: استقلال و پرسپولیس خریدار دارند با توجه اراده جدی سازمان خصوصی سازی در واگذاری سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس؛ ضمن هماهنگی صورت گرفته با شرکت فرابورس ایران در خصوص نحوه انجام عرضه مجدد سهام؛  سازمان خصوصی سازی اعلام کرد، روز سه‌شنبه مورخ 26 دی  به عنوان تاریخ عرضه 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس تعیین گردید و مهلت ارسال درخواست خرید و درخواست بررسی صلاحیت روز یکشنبه مورخ 17 دی 1402 تعیین شده است.

به این ترتیب شایعه اینکه این دو باشگاه خریداری نداشتند تکذیب شد و تا دو روز دیگر خریداران فرصت دارند درخواست خود را ارایه بدهند!  بایگانی شدن پیراهن مسی غیرممکن است!؟ مصاحبه‌ای از قول رییس فدراسیون فوتیال ارژانتین  در رسانه‌های جهان منتشر شد به این مضمون که : «وقتی مسی از تیم ملی بازنشسته شد، اجازه نمی‌دهیم کسی بعد از او شماره 10 را بپوشد، این شماره به افتخار او مادام العمر تعلیق می‌شود»

این در حالی است که در مسابقات رسمی فیفا، تمام بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم‌ها باید شماره‌های یک تا ۲۳ را انتخاب کنند. به این ترتیب اگر خودشان هم بخواهند، عملا امکان ندارد شماره ۱۰ خالی بماند! شکایت فوتبالیست ها ازفیفا، رئیس مشغول رقص عربی! رقصِ اینفانتینو رئیس فیفا، همراه گروهِ رقص سنتی سعودی‌ها درحاشیه مسابقات جام باشگاه‌های جهان! حسابی جنجالی شد و از سویی دیگر بازیکنان و فوتبالیست ها به خاطر شکل جدید جام باشگاه های جهان و افزایش تیم های جام جهانی بسیار شاکی هستند و حتی برخی منابع خبری گفتند ممکن است فوتبالیست ها از فیفا به خاطر این همه بازی شکایت کنند زیرا در بخش آقایان یک فوتبالیست ممکن است مجبور به انجام 80 مسابقه در سال شود که آسیب جدی به سلامتی آنها زده می شود.  

دیدگاهتان را بنویسید