نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

بررسی سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش در قیاس با کشورهای منطقه در کمیسیون آموزش مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به برگزاری نشست امروز این کمیسیون با حضور وزیر علوم و معاون فرهنگی اجتماعی سازمان برنامه و بودجه، بر تخصیص حداکثری اعتبارات حوزه آموزش تأکید کرد.

بررسی سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش در قیاس با کشورهای منطقه در کمیسیون آموزش مجلس

به گزارش گروه سیاسی بررسی ناشران مختلف، رضا حاجی‌پور سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی، در تشریح نشست امروز این کمیسیون، گفت: در نشست امروز محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و علیرضا علی‌احمدی معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند که در این نشست در خصوص اعتبارات و بودجه وزارت علوم بحث و بررسی شد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعیین تکلیف بدهی معوق دانشگاه‌ها، افزایش بودجه وزارت علوم و تأکید بر سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش در قیاس با کشورهای منطقه از جمله مباحثی بود که در نشست امروز مطرح شد.

وی یادآور شد: نشست امروز با حضور چند تن از رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی سراسر کشور برگزار شد و میهمانان مسائل و مطالبات بودجه‌ای مربوط به حوزه کار خود را برای اعضای کمیسیون و سایر مسئولان حاضر در نشست تشریح کردند.

حاجی‌پور اضافه کرد: عقب‌افتادگی از اهداف برنامه‌های بالادستی توسعه و ضرورت دستیابی به اهداف چشم‌انداز از جمله موارد دیگر مطرح شده در نشست امروز بود.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط درآمدی و بودجه‌ای معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه بر تغییر نکردن سقف اعتبارات حوزه آموزش که نسبت به سال گذشته از رشد نسبی برخوردار بود، سخن گفت.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر یکی از اعضای کمیسیون نیز از اینکه چرا احکام رتبه‌بندی تاکنون صادر نشده و این مهم به معلمان نرسیده انتقاد کرد و خواستار نظارت بر هزینه‌کرد اعتبارات رتبه‌بندی شد که در این خصوص نیز قول پیگیری داده شد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید