نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

این طلبه‌ها سواحل شمال را برای مردم «شاد» می‌کنند

مدیر گروه جهادی منادیان ظهور شهرستان محمودآباد با اشاره به حضور طلبه‌ها در سواحل و انجام کارهای فرهنگی، گفت: حواس‌مان باید به کاری که دشمن دارد انجام می‌دهد باشد و نباید در تله دوقطبی کردن دشمنان بیفتیم، در عین اینکه باید حساسیت جدی داشته باشیم و مراقب باشیم به سمت دوقطبی شدن سوق نیابیم.

این طلبه‌ها سواحل شمال را برای مردم «شاد» می‌کنند

به گزارش بررسی ناشران مختلف از مازندران، در مقابل مسائلی ازجمله شُل حجابی، بدحجابی، بدپوششی که دغدغه و نگرانی جدی خانواده‌ها تبدیل شده، گروه‌های فرهنگی تبلیغی بیکار ننشستند و در راستای جهاد تبیین وارد میدان شدند، در این میان این گروه‌ها، حضور گروه‌های فرهنگی تبلیغی در سواحل مازندران مورد توجه است که در همین خصوص جعفر احمدی مدیر گروه جهادی منادیان ظهور شهرستان محمودآباد که این روزها فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی خود را در سواحل شهرستان محمودآباد آغاز کردند در گفت‌وگو با خبرنگار بررسی ناشران مختلف در مازندران، اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی ما در سواحل شهرستان محمودآباد آغاز شده و پایان هفته‌ها در ساحل اجرای برنامه را در دستور کار قرار دارد.

*حضور گروه‌های جهادی در سواحل مازندران وی با بیان اینکه از سال ۹۶ در ساحل محمودآباد فعال هستیم، افزود: به همراه سایر گروه‌های فرهنگی تبلیغی در سواحل استان ازجمله شهرستان‌های ساری، جویبار، بابلسر، رامسر و… گروه ما فعال است.

مدیر گروه جهادی منادیان ظهور محمودآباد با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌ها برپایی نمایشگاه حجاب و عفاف است، تصریح کرد: در این نمایشگاه پیشینه حجاب در ایران و هم در کشورهای جهان و اسلام را به نمایش گذاشتیم و باید بدانیم حجاب در همه جوامع بوده و هست البته شاید تفاوت جزئی باشد اما به‌عنوان یک اصل پذیرفته شده است. *فرهنگ عفاف و حجاب مستلزم کار ریشه‌ای است احمدی اضافه کرد: برخی اعتقاد دارند در بحث عفاف و حجاب حتما باید تابلوی علنی در اماکن عمومی نصب شود ولی معتقد هستیم این مهم در سواحل و اماکن عمومی جواب نمی‌دهد؛ به این دلیل که حجاب و عفاف مقوله‌ای اعتقادی بوده و نیازمند کار ریشه‌ای است که باید تبیین شود و باتوجه به این مهم تلاش ما در زمینه اعتقادات است.

وی ادامه داد:  البته این حرف دلیلی نیست که بگوییم بدحجابی و شُل حجابی را باید رها کرد بلکه این مهم بیش از اینکه مردمی باشد حاکمیتی است و  باید این اقدامان هم دنبال شود به‌ویژه افرادی که در بحث طراحی لباس و تولید در ارتباط هستند باید ملحوظ نظر قرار گیرد. *ضرورت ارزان شدن پوشش اسلامی رئیس شورای هماهنگی گروه‌های تبلیغی استان مازندران خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر اینکه پوشش اسلامی برای خانواده‌ها ارزان دربیاید؛ به این دلیل که بخشی از حجاب و عفاف به جهت ظاهر حاکمیتی و بخشی اعتقادات و باورها و بخشی دیگر فلسفه حجاب است که در مراحل بعد باید دنبال شود.

احمدی با بیان اینکه در باب گفت‌وگو در ساحل، ایستگاه گفت‌وگوی دینی داریم که در بحث فلسفه حجاب با خانواده‌ها وارد گفت‌وگو می‌شویم، افزود: از این منظر که جایگاه و اهمیت حجاب و عفاف برای حفظ خانواده‌ها مهم است و اینکه خود حجاب خانواده حفظ شود باب گفت‌وگو را باز می‌کنیم که قطعا خانواده‌ها به سمت حجاب می‌آیند و بی‌حجابی را بزرگ‌ترین معضل خود می‌دانند. *پوشش اسلامی نیاز به جهاد تبیین دارد وی با اعلام اینکه مقوله حجاب و عفاف و پوشش اسلامی نیاز به تبیین دارد، تصریح کرد: دشمن در قضیه زن، زندگی،  آزادی تلاش دارد جامعه ما را دوقطبی کند، یک طرف دیگر افراد شُل حجاب و طرف مقابل افراد متدین و خانواده‌های دغدغه‌مند که مهم‌ترین وظیفه حاکمیت این است نگذارد دوقطبی شدن در جامعه ما شکل گیرد و در این زمینه باید مدیران ارگان‌های مرتبط در بخش خدمات‌دهی پیش‌قدم شوند. مدیر گروه جهادی منادیان ظهور شهرستان محمودآباد اظهار کرد: باتوجه به اینکه اعتقاد داریم کار باید ریشه‌ای انجام شود برای کودکان هم برنامه داریم، یک نمونه اینکه در بحث نقاشی کودکان دختر چادری نمایش می‌دهیم که از ابتدا فرزندان ما با این فرهنگ و پوشش مورد پسند جامعه و حفظ آن آشنا شوند و فضای حجاب و عفاف را برای نسل آینده‌مان یادآوری می‌کنیم که برای خانواده‌ها هم تبیین شود.

احمدی با اشاره به اینکه پنج‌شنبه هشتم تیر ماه اولین حضورمان طی امسال در ساحل محمودآباد بوده است، گفت: برنامه‌های ما بیشتر پایان هفته‌ها است که اقدامات فرهنگی تبلیغی را در دستور کار داریم. *گروه بقیه‌الله در بابلسر خط‌شکن بود وی با اعلام اینکه گروه بقیه‌الله در ساحل بابلسر خط شکن بود که اولین کار فرهنگی تبلیغی را در سواحل شروع کرده است، تصریح کرد: اینکه نام گروه بقیه‌الله بیشتر سر زبان‌ها چرخیده این بوده قبل از آنکه مورد توجه رسانه‌های داخلی قرار گیرد مورد توجه رسانه‌های بیگانه قرار گرفتند که البته بیشتر قصد تخریب داشتند ولی خوشحال هستیم که کارشان را با جدیت دنبال کردند و تلاش همه گروه‌های فرهنگی تبلیغی بر این است همه سواحل را پوشش دهیم. مدیر گروه جهادی منادیان ظهور شهرستان محمودآباد بیان کرد: موضوع مهم اینکه اوایل حتی آنهایی که خدای ناکرده دنبال حواشی بوده اما رفتار ما باعث انس و الفت شده که امید داریم این حرکت‌ها آثار خود را در جامعه ایجاد کند.

*خرسندی مردم از حضور طلبه‌ها احمدی ادامه داد: البته مردم نیز از حضورمان در ساحل ابراز خرسندی می‌کنند، از این نمونه‌ها فراوان داریم که خانواده‌ها از حضورمان تشکر می‌کردند و همین‌ها برای ما یک دنیا ارزش دارد. وی با تاکید بر اینکه حواس‌مان باید به کاری که دشمن دارد انجام می‌دهد باشد، خاطرنشان کرد: نباید در تله دوقطبی کردن دشمنان بیفتیم، در عین اینکه باید حساسیت جدی داشته باشیم و مراقب باشیم به سمت دوقطبی شدن سوق نیابیم.

مدیر گروه جهادی منادیان ظهور شهرستان محمودآباد اظهار کرد: در طول سال برنامه حضور در مدارس را هم داریم؛ چراکه اعتقاد داریم موضوع عفاف و حجاب باید تبیین شود در غیر این صورت تذکر لسانی به ذهن شبهه‌دار اثر ندارد. *دفاع ترکیبی در بحث حجاب احمدی با اشاره به اینکه در این جنگ ترکیبی که دشمن راه انداخته باید در بحث حجاب دفاع ترکیبی کنیم، گفت: دشمن از چند جهت دارد حمله می‌کند و ما هم باید در کنار هم باشیم که نیاز به همت ملی دارد و در این زمینه هم گروه‌های جهادی در این زمینه پیش‌قدم باشند. پایان پیام/۸۶۰۳۴/غ

دیدگاهتان را بنویسید