نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

انهدام ۳۳ باند بزرگ سرقت از ابتدای سال در استان اصفهان

فرمانده انتظامی اصفهان استان گفت: از ابتدای سال تا ۱۵ اردیبهشت ماه، ۳۳ باند بزرگ مواد مخدر در استان اصفهان منهدم و ۶ هزار و ۴۵۰ هزار میلیارد ریال اموال مسروقه به مردم مسترد شده و در حال راستی آزمایی بقیه موارد هستیم.

انهدام  ۳۳ باند بزرگ سرقت از ابتدای سال در استان اصفهان

به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، سردار حمید علینقیان پور امروز -سه شنبه- در نشست خبری با اصحاب رسانه اصفهان اظهار کرد: سال ۱۴۰۲ در حالی به اتمام رسید که در وقوع انواع سرقت بیش از پنج درصد کاهش را نسیبت به سال ۱۴۰۱ تجربه کردیم آن هم در شرایطی که هم جمعیت و هم موضوعات و گزینه های مرتبط با سرقت در استان اصفهان افزایش داشته است.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی کشف سرقت در سال جاری نسیبت بهسال گذشته ابراز کرد: در زمینه جرائم خشن، قتل، جرائم خاص مانند شرارت، کلاهبرداری های کلان و غیره ۲۴ درصد کاهش و برای کشف این موارد تا ۸۰ درصد افزایش ثبت شده است.

فرمانده انتظامی اصفهان با اشاره به اینکه در مدت ۴۵ روز اخیر کشف سوخت قاچاق در محدوده جغرافیایی استان شاهد ۶۶ درصد و کشف کالای قاچاق بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است، ادامه داد: در زمینه دستگیری قاچاقچیان کالا که اغلب به شکل شبکه ای و باندی فعالیت داشته و به اقتصاد کشور ضربه می زدند، نیز شاهد افزایش چهاردرصدی دستگیری هستیم.

وی با اشاره به کشف ۲۰ تن انواع مواد مخدر در استان در طول این مدت گفت: دستگیری و انهدام باندهای مواد مخدر، قاچاقچیان بین المللی، دستگیری معتادان مهاجر و خرده فروشان نیز تا ۴۱ درصد افزایش عددی داشته ایم.

افزایش ۵ درصدی تصادفات منجر به فوت در استان در سال گذشته

سردار علینقیان پور با بیان اینکه تصادفات جرحی و فوتی درونشهری در در استان در سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته اما در جاده های بین شهری تا پنج درصد افزایش تصادفات منجر به فوت را شاهد بودیم، بیان کرد: قرارگاهی در این زمینه با مشارکت استانداری اصفهان تشکیل شده تا این نقیصه رفع شود.

وی ادامه داد: در یک ماه و نیم گذشته چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تماس با مرکز فوریت های ۱۰۰ در سطح استان داشتیم که بیش از دو میلیون و ۹۰۰ هزار مورد عملیاتی شده است و مابقی جنبه پاسخگویی و مشاوره داشته است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه از میان ۱۳ هزار و ۸۰۰ مورد تماس با سامانه ۱۳۷، پنج هزار و ۸۰۰ مورد انتقاد بوده است، گفت: سه هزار و ۷۰۰ مورد تقریر و تشکر و ۵۸ مورد شکایت که به دقت رسیدگی شده است و نتایج به شکل تلفنی به هم استانی ها اعلام شد.

وی اضافه کرد: همچنین درسال گذشته ۷۵هزار و ۵۵۰ فقره پرونده به دفاتر مشاوره و مددکاری ارجاع شد که ۷۳ درصد منجر به صلح و سازش شده است.

مراجعه بیش از ۱۰ هزار نفر از همشهریان به مراکز مشاوره آرامش پلیس

سردار علینقیان پور تاکید کرد: در طول ۴۵ روز گذشته ۱۰ هزار و ۶۵۸ نفر از همشهریان به مراکز مشاوره آرامش در معاونت فرهنگی اجتماعی پلیس مراجعه و مشاوره رایگان دریافت کردند.

وی با بیان اینکه از ابتدای فروردین ۱۴۰۳ تا ۱۵ اردیبهشت ماه شاهد رشد اقدامات پلیسی هستیم، گفت: ۱۰ درصد کاهش سرقت، ۳۶ درصد افزایش کشفیات در زمینه جرائم خشن و بیش ۳۰ درصد کاهش وقوع و ۷۴ درصد افزایش کشف جرائم را شاهد بودیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان حضور پلیس را از مهم ترین مولفه هایی دانست که منجر به احساس خطر مجرمان می شود، اظهار کرد: در همین مدت، ۳۳ باند بزرگ سرقت در استان منهدم و بالغ بر ۶ هزار و ۴۵۰ هزار میلیارد ریال اموال مسروقه به مردم مسترد شده و در حال راستی آزمایی بقیه موارد برای بازگرداندن اموال هستیم.

افزایش ۱۰۶ درصدی کشف کالای قاچاق در استان

وی با بیان اینکه در همین مدت ۴۵ روزه، ۱۷۳ هزار و ۴۱۷ لیتر سوخت قاچاق در استان کشف شد، گفت: در زمینه کشف کالاهای قاچاق ۱۰۶ درصد افزایش کشف داشتیم و ۴۴۷ نفر متهم در این مدت ۴۵ روزه در زمینه قاچاق کالا دستگیر شدند.

سردار علینقیان پور با اشاره به موضوع زمین خواری و فرار مالیاتی اختلال در نظم اقتصادی و احتکار نیز تاکید کرد: در ۴۵ روز گذشته یک و نیم تن انواع مواد مخدر کشف و ۱۰۰ قاچاقچی دستگیر شدند که این رقم جدای از دستگیری معتادان مهاجر و خرده فروشان بوده است.

وی گفت: در طول این مدت ۲۸ نفر از هم وطنان در تصادفات درون و برون شهری فوت شدند و البته نسبت به سال قبل شاهد کاهش تصادفات منجر به فوت هستیم.

حاشیه مدارس دیگر برای فروشندگان مواد مخدر امن نیست

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پاسخ به پرسشی در ارتباط عرضه مواد مخدر به دانش آموزان در جنب مدارس گفت: جرم و مجرم محدود به زمان و مکان مشخصی نیست و مجرم از هر شرایطی استفاده می کند که پلیس مامور جلوگیری از زیاده خواهی است.

وی اضافه کرد: در زمینه این موضوع رئیس پلیس مواد مخدر نمایشگاه دائمی به ویژه با گرایش جوانان و مواد مخدر صنعتی ایجاد کرده است و ارتباط خوب با آموزش و پرورش در مینه آموزش و پیشگیری داریم.

سردار علینقیان پور با اشاره بهاینکه موضوعات مربوط به پیشگیری در دو دسته سلبی و ایجابی طبقه بندی می شود،تاکیدکرد: برخ یاز فروشندگان مواد مخدر حاشیه مدارس را بستر مناسبی برای فروش مواد مخدر به ویژه صنعتی می دیدند اما با اقدامات خاص عملیاتی و اقداماتی این مطلب بسیار کمرنگ شده است.

دیدگاهتان را بنویسید