نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

امام جمعه یزد: بسیج به بحث جوانی جمعیت ورود کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران صبح امروز در ابتدای سفر خود به این استان با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با وی دیدا و گفت و گو کرد.

امام جمعه یزد: بسیج به بحث جوانی جمعیت ورود کند

به گزارش بررسی ناشران مختلف در یزد، آیت الله محمدرضا ناصری در جریان این جهاد تبیین را یکی از مهمترین و موثرترین راهکارهای ایجاد و افزایش امید بین اقشار مختلف جامعه دانست و اظهار کرد: بیان عملکرد و دستاوردهای بسیج از جمله الزامات اجرایی است که باید در راستای جهاد تبیین به آن توجه شود. وی در ادامه با بیان این که دولت باید با کنترل نواسانات قیمت‌ها و گرانی‌ها را کم کند، افزود: به نظر می‌رسد اگر پتروشیمی‌ها، فولادها و دیگر صنایع بزرگ کشور سود محصولات خود را کاهش دهند نتایج خوبی در کاهش قیمت‌ها خواهیم داشت.

نماینده ولی فقیه در استان یزد توسعه اقتصادی و کاهش قیمت ها را مهمترین عامل امیدآفرینی در جامعه دانست و بیان کرد: بسیج باید هرچه سریعتر به بحث تولید خوراک دام ورود کند در این باره ما باید خودکفا شویم.

امام جمعه یزد توجه به بحث جمعیت را از دیگر الزامات اجرایی و برنامه ریزی برای کشور عنوان و تصریح کرد: این مهم به برنامه ریزی جدی و عاملی نیاز دارد.

وی با بیان این‌که افزایش و جوانی جمعیت در گرو ورود جدی و سازماندهی شده بسیج است، خاطرنشان کرد: این مسئله که خداوند متعال رازق است در جامعه امروز کمرنگ شده و این مهم باید به خوبی و گسترده بین اقشار مختلف نهادینه شود.

کنترل قیمت‌ها به برنامه‌ریزی و اقدامی جهادی نیاز دارد

سردار سلمیانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین سپاه پاسداران نیز در نشست اظهار کرد: بسیج با تمام ظرفیت آماده خدمت رسانی به اقشار مختلف جامعه در مواقع بحرانی است.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مدیریت معاملات برای کاهش و کنترل قیمت‌ها در کشور، افزود: ارزی که صنایع  در اختیار دارند، ۲۸ هزار تومانی است و ما باید برای ساماندهی اوضاع اقتصادی به کمک دولت بیایند.

سردار سلیمانی در خصوص قیمت ارز، گفت: کلا قیمت ارز در ایران فقط برای نیم ساعت به ۶۰ هزار تومان رسید و کاهش پیدا کرد ولی هنوز هم این قیمت مبنی معاملات است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه طراحی نرم افزار کنترل قیمت‌ها از مبداء تا مقصد را از جمله اقدامات بسیج برای کاهش قیمت‌ها دانست و بیان کرد: یکی از راهکار ثبات اقتصادی کنترل قیمت‌هاست و این مهم باید جهادی انجام شود.

وی افزایش بهره وری در تولیدات کشاورزی را از دیگر برنامه‌های در دستور کار بسیج عنوان کرد و گفت: بنا داریم با آموزش کشاورزان نسبت به بالا بردن بهره‌وری در تولید دانه‌های روغنی اقدام کنیم.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید