نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

استاندار زنجان: حجاب یک مسئله اجتماعی است نه شخصی

استاندار زنجان با بیان اینکه مسائلی مانند حجاب در حوزه فردی و در چهارچوب خانه افراد، یک مسئله شخصی است، گفت: اما موضوع حجاب، در سطح اجتماع دیگر شخصی نیست بلکه اجتماعی است.

استاندار زنجان: حجاب یک مسئله اجتماعی است نه شخصی

به گزارش بررسی ناشران مختلف از زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان، محسن افشارچی در پنجمین جلسه قرارگاه عفاف و حجاب استان، با بیان اینکه مسئله حجاب نباید به گونه‌ای باشد که به عنوان هنجارشکنی تلقی شود، اظهار داشت: بلکه باید بر اساس قوانین اسلامی و موازین  شرعی باشد.

استاندار زنجان، با تاکید بر اینکه باید در خصوص همه شبهات ایجاد شده از سوی دشمنان و مخالفان اسلام در جامعه مخصوصا بحث حجاب، با مردم به ویژه جوانان صحبت کنیم، تصریح کرد: باید گفتگو شود تا مسائل مختلفی مانند آزادی و ارتباط آن با حجاب مطرح شود، اما متاسفانه مدت‌هاست که این مسائل را فراموش کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه گاهی در پاسخ سوالات مختلف، به ویژه از سوی جوانان، باید پاسخ‌های قانع کننده و مطابق با شرایط روز داشته باشیم، اظهار داشت:پاسخ بسیاری از سوالات مطرح در ذهن جوانان، مربوط به بیش از پنجاه سال پیش است.

افشارچی گفت: بنابراین باید با توجه به نوع سوالات و سطح آنها، پاسخ های مقتضی و قانع کننده ارائه دهیم تا جوان با آگاهی و عقلانیت با چالش‌های ذهنی خود مواجهه و مسیر درست را انتخاب کند.

استاندار زنجان به شبهات و مسائل مختلفی هم که در جامعه جریان دارد اشاره کرد و افزود: باید ذیل نقشه مهندسی فرهنگی،  تولید محتوا و جزوه‌هایی در راستای تنویر افکار عمومی در راستای رفع شبهات، تهیه و منتشر شود.

وی برخی اظهارات مبنی بر اینکه حکومت می‌خواهد مردم را به زور به بهشت ببرد را  یک شبهه عنوان کرد و گفت: باید نسبت به رفع آنها اقدامات مقتضی انجام گیرد.

افشارچی افزود: باید برای افکار عمومی روشن شود که وقتی حکومت دینی است، طبیعی است که زیرساخت‌ها را طوری فراهم می‌کند تا آنهایی که نمی‌خواهند به جهنم بروند، در مسیر درست حرکت کنند.

افشارچی با بیان اینکه گسترش ربا در جامعه، مصداق عملی سوق دادن مردم برای حرکت در مسیر جهنم  است، گفت: بنابراین، برای جلوگیری از ربا، باید زیرساخت‌های گسترش قرض الحسنه در جامعه فراهم شود. 

پایان پیام/2308

دیدگاهتان را بنویسید